Tulokset 2017

Prologi:

Lopputulokset:

Monien mielenkiintoisten tarkistusten jälkeen päädyimme tälläisiin tuloksiin.

Dramaattisimmat tarkistukset liittyivät tälläkin kertaa Naisten sarjaan. Näytti pitkään siltä että MI-NI voittaisi.  Leimantarkistustiedot ja GPS-seuranta vahvistivät että rasti 1. on jäänyt käymättä.  Naisten voittajaksi nousee näin Iiläinen Team DORAT.    Miehissä Q1 on ollut ylivoimainen monelle joukkueelle.

LOPPUTULOKSET

Miehet 12h  
  Joukkue Kapteeni 2-jäsen Loppuaika Tarkistus
1 Free adventure Juhani Tolonen Sampo Rahko 09:34:08 OK
2 Free Adventure 2 Tuomas Säily Pauli Turtinen 10:09:55 OK
3 Vuokatti Rogaining Marko Hoikka Teemu Köngäs 10:16:22 OK
4 Cremasters Ville Virta Matti Säily 10:38:56 OK
5 Juntit Pekka Juntunen Timo Juntunen 11:23:57 OK
6 Visidon3 Markus Turtinen Jari Hannuksela 11:50:13 OK
7 Team Airlon Sakari Mäenpää Jeremias Alaranta DNF 1-Osuus OK
8 Karut Karpaasit Mika Heikkinen Teemu Väisänen DNF Rastille 6 OK, Rullaluistelu Cut-OFF
9 Auttajanne Janne Paavola Jani Jussila DNF Rastille 2 OK, Q1 käymättä
10 Visidon4 Matti Niskanen Junnu Lukkari DNF Rastille 2 OK, Q1 käymättä
11 Team Airlon2 Heikki Hurtig Eemil Vuokila DNF Rastille 2 OK, Q1 käymättä
           
           
Naiset 12h  
  Joukkue Kapteeni 2-jäsen Loppuaika Tarkistus
1 Team Dorat Maria Vesala Heidi Kuusiluoto DNF Rastille 11.
2 Hydrofobia Niina Matturi Karoliina Konola DNF Rullaluisteluun kesk.
3 Mimmit Mervi Koukkari Maria Autio DNF Q1 välistä
4 MI-NI Niina Linjamäki Milka Aho DNF Rasti 1. käymättä
           
           
Sekasarja 12h  
  Joukkue Kapteeni 2-jäsen Loppuaika Tarkistus
1 Team1Life Jukka Maaninka Johanna Yrjänheikki 09:49:13 OK
2 SonniAdventure Ville Lappalainen Sirpa lappalainen 10:17:29 OK
3 SAAmattomat NIitissä Niko Nissinen Saana-Marja Rahko 10:22:03 OK
4 Happo Adventure 2 Veli-Hannu Pesämaa Terhi Pesämaa DNF Rullaluisteluun OK

 

Kunto
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. Väsyneet Isät:Jussi Mäkelä ja Tuomo Vuopala 4.38.40
2. Kipe & Koutsi :Mikko Koutonen ja Kimmo Illikainen 4.41.49 +03.09
3. Passion Andventure: Sanna Säkkinen ja Marjo Piirto 4.51.48 +13.08
4. NoHuHHu: Harri Mäläskä ja Ohto Mäläskä 5.25.19 +46.39
5. Moo Hukasa: Jouko Höynälä ja Jonna Höynlä 5.25.43 +47.03
6. Passion Adventure feat: Kirsi Paasovaara ja Maria Laitinen 6.03.53 +1.25.13
7. JeeJee peat: Anna Manninen 6.06.04 +1.27.24
8. Alibi: Janne Sakko ja Jarkko Piuhola 6.18.07 +1.39.27
9. Al Patu: Tuomas Ilkka ja Jarkko Piuhola 6.28.51 +1.50.11
10. MaTula: Markku Nygård ja Tuula Nygård 6.51.22 +2.12.42
11. Team Donna Agile: Henna Ovaska ja Jenni Ovaska 7.17.12 +2.38.32
12. Team Ommaa Kovvaa: Jouko Keski-Ojala ja Virpi Keski-Ojala 7.27.18 +2.48.38
Team Ponnari : Niina Huikari ja Tutteli Leukkkunen,  kesk. (suoritti pyöräilyosuuden)