2016 Tulokset

Kilpasarjat 12h

  Miehet 12h       Tulos
Sija Joukkue Kapteeni Jäsen 2: Jäsen 3: CP Loppuaika Cup-pisteet
1 Free Adventure Tuomas Säily Hannu Oja Juhani Tolonen 25 10:14:04 100,00
2 Team ProMedical Ville Virta Matti Säily Juha Lantto 25 11:36:58 88,96
3 Väsyneet Isät Tuomo Vuopala Jussi Mäkelä Juuso Heikkinen 25 12:14:16 83,45
4 Palju.eu Joni Haataja Vesa-Pekka Jurvelin Jaakko Leppänen 25 12:36:29 79,76
5 Visidon Jari Hannuksela Matti Niskanen Markus Turtinen 25 12:42:05 78,08
6 Kiipelikerho Mikko Remsu Petri Siipola Henri Hetekorpi 25 13:00:26 74,86
7 Team Rimppakintut Janne Pyykkönen Esa Mäkelä Toni Backman 25 13:13:18 72,30
8 Team 1Life Joni Jääskeläinen Jukka Maaninka Kari Matilainen 25 13:53:12 66,47
9 SonniAdventure Ville Lappalainen Henri Tervo Harri Vaarala 21 16:54:52 50,00
10 Karut Karpaasit Mika Heikkinen Teemu Väisänen Jarkko Suonperä 19 16:49:07 49,00
               
  Naiset 12h            
  Joukkue Kapteeni Jäsen 2: Jäsen 3: CP Loppuaika Cup-pisteet
1 Passion Adventure feat. Tytti Kaijanen Kaisu Soivio Sirpa Lappalainen 22 11:12:27 100,00
2 AC Adventure Kati Vehmas Kaisa Saarimaa Krista Joona 22 11:26:53 97,12
3 TopAkat Eija Hannuksela Ulla Silventoinen Pauliina Kanervo 22 12:34:11 87,35
4 Team Dorat Maria Vesala Heidi Kuusiluoto Sanna Kurttila 22 13:21:12 80,23
5 Nastakäpälät Maija Pasanen Sari Kotaniemi Sara Palmi 22 14:37:32 69,28
6 Passion Adventure Sanna Säkkinen Marjo Piirto Niina Jaako 8 Kesk 50,00
               
  Sekasarja 12h            
  Joukkue Kapteeni Jäsen 2: Jäsen 3: CP Loppuaika Cup-pisteet
1 Hiiltomiehet Teho Peetsu Elo Saue Ilkka Nurminen 22 09:43:01 100,00
2 Team 1Life Mix Matti Hokkanen Johanna Yrjänheikki Ari-Pekka Valtanen 22 11:26:21 72,94
3 Happo adventure Tiina Ylisiurua Antti Turpeinen Veli-Hannu Pesämaa 20 14:35:21 50,00
4 Team MöVe Asko Veteläinen Tero Möttönen Susanna Möttönen 18 14:13:52 49,00

 

Ii-Challenge2016-Tulokset-12h

Kuntosarja 5h

Sija Joukkue Kapteeni Jäsen 2: Jäsen 3: Aika Sakot Tulos
1 Paksumahat Kai Ojala Kauko Heinikoski   04:55:23 0 99
2 Steel Patrol Ossi Kangas Petri Tuominen   04:24:56 0 82
3 auttajanne Jani Jussila Janne Paavola   03:54:01 0 69
4 Nuijamuijat Maria Laitinen Mirka Haataja   04:24:58 0 69
5 Paljunilo Päivi Sundelin Juha Sundelin Tanja Välimäki-Jussila 04:52:40 0 64
7 Team Läpsy Jani Otsukka Ilpo Mettovaara   04:45:37 0 61
8 Mimmit Mervi Koukkari Maria Autio   04:55:39 0 57
9 NUTS fun Club Niina Matturi Karoliina Konola   04:52:54 0 56
6 Kiipelikerho Mix Janne Sakko Päivi Erkkilä   04:40:51 0 53
10 Team Siskot Orvokki Pesonen Laura Pirttilahti   04:52:39 0 53
11 NF MTB Jani-Pekka Savilaakso Pasi Mattila Pekka Lappalainen 04:44:10 0 48
12 Team Ponnari Tutteli Leukkunen Niina Huikuri   04:57:17 0 46
13 Team Rimppakintut 2. Jani Rissanen Jon Durán Zoë Quintana 04:51:13 0 42
14 Team Tikru Terhi Tuorilainen Susanne Kumpulainen   04:59:49 0 30
15 Lainassa Emilia Palomäki Harri Mäläskä   05:11:15 12 27

 

Kuntosarjan tulokset ja pisteet tiedostona  –  Ii-Challenge-5h-tulokset